14.04.2023
Шановні батьки!
Пропонуємо вам дізнатися більше про важливість міжпівкульної взаємодії для розвитку дітей та рекомендовані вправи, які ви з легкістю можете виконувати з дітьми самостійно.
Кінезіологія — це наука про розвиток розумових здібностей і фізичного здоров’я через певні рухові вправи. Це своєрідна «гімнастика мозку». З її допомогою процес навчання і виконання будь-якого виду діяльності стає ефективнішим. Завдяки «гімнастиці мозку» організм координує роботу правої та лівої півкуль, розвиває взаємодію тіла й інтелекту. Півкулі мозку людини відповідають за певні функції:- права півкуля головного мозку — гуманітарна, образна, творча — відповідає за тіло, координацію рухів, просторове і кінестетичне сприйняття;
- ліва півкуля головного мозку — математична, знакова, мовленнєва, логічна, аналітична — відповідає за сприйняття слухової інформації, постановку мети і побудову програм.
Для того щоб творчо осмислити будь-яку проблему, недостатньо лише задіяти обидві півкулі, необхідні їхня взаємодія й синхронізація між ними. Кожна з півкуль є не дзеркальним відображенням іншої, а необхідним доповненням.
Основна мета кінезіології: розвиток міжпівкульної взаємодії та синхронізація роботи півкуль головного мозку, що сприяє активізації розумової діяльності.
Завдання кінезіології:- розвиток міжпівкульної взаємодії;
- синхронізація роботи півкуль;
- розвиток дрібної моторики;
- розвиток здібностей;
- розвиток пам’яті, уваги, мислення;
- розвиток мовлення.
Кінезіологічні вправи допомагають подолати стресові ситуації, поліпшити роботу мозку і всього тіла, сприяють гармонійному розвитку особистості та її творчої самореалізації.
Кінезіологічні вправи вдосконалюють механізми адаптації дитячого організму до зовнішнього середовища, знижують захворюваність і роблять життя дитини безпечнішим завдяки розвитку таких якостей, як спритність, сила, гнучкість; вони готують дитину до школи, поступово привчають її витримувати навантаження, проявляти волю; здатні допомогти дитині впоратися зі стресовими ситуаціями і постояти за себе в непростому житті.
Як проводити вправи?
Вправи можна проводити у будь-який час як динамічні паузи або як частину заняття. Час проведення — 3–5 хвилин, у цілому це може становити до 25–30 хвилин на день. Діти мають точно виконувати рухи і прийоми. Вправи проводять у доброзичливій обстановці стоячи або сидячи за столом.
05.04.2023
Якщо ваша дитина любить бути біля мами на кухні то не спішіть її відволікати на інші справи, тому що ігри на кухні можуть бути дуже корисними для дитини.
Шановні батьки, пропонуємо вашій увазі відео
"Розвиваємо дітей на кухні або Чому важливо готувати дитиною на кухні"
30.03.2023
Шановні батьки, пропонуємо вам переглянути відео-рекомендацію на тему : "Які книги та як читати дітям"
21.03.2023
13.12.2022
16.11.2022
05.07.2022
30.06.2022
24.06.2022
Консультація для батьків
"Рух - це здоров'я ваших дітей"
Фізичні вправи насамперед необхідні для поліпшення здоров’я. Наприклад, загально визнано важливе значення їх у попередженні відхилень у фізичному розвитку та анатомо-фізіологічних порушень опорно-рухового апарату людини, велика роль у виявленні неспецифічних захворювань дихальної системи, порушення обміну речовин, розладів травлення тощо.
Вони сприяють формуванню дитячого організму, попередженню порушень постави та деформації хребта. У численних дослідженнях у нас та за кордоном встановлено, що діти, які займаються спортом, значно менше хворіють на ангіну, легеневі хвороби, ревматизм, інфекції неспецифічні, артрити тощо, ніж діти, які ним не займаються.
Рух та фізична активність потрібні для розвитку та здоров'я дитини. Батьки можуть допомогти дитині зробити рух та заняття спортом щоденною звичкою.
Здорові та фізично розвинені діти навчаються краще, на противагу тим, хто малорухливий.
Завдяки фізичним вправам та заняттям спортом у дитини:
* формується правильна постава;
* підтримується оптимальна вага;
* укріплюються кістки, зв'язки стають більш еластичними;
* краще розвиваються м'язи, серце;
* покращується живлення та робота всіх органів;
* виробляються "гормони щастя" ендорфіни - дитина відчуває задоволення, є більш емоційно врівноваженою;
* гартується воля, тренуються навички роботи в команді;
* збільшується впевненість у собі.
Тому, піклуючись про фізичний розвиток, оздоровлення та загартовування Вашої дитини вдома, користуйтеся наступними порадами:
- Щоденно виконуйте разом з дитиною ранкову гімнастику, виходьте на прогулянки;
- Разом з дитиною здійснюйте пішохідні прогулянки та туристичні походи;
- Залучайте дитину до виконання основних рухів — ходьба, біг, стрибки, вправи з м’ячем, лазіння, повзання…
- Грайте з дитиною в рухливі та спортивні ігри;
- Беріть участь разом з дитиною у проведенні спортивних свят, розваг, що організовуються дошкільним закладом;
- Катайтеся разом з дитиною на велосипеді, роликах, грайте у бадмінтон, теніс, футбол, стрибайте на скакалці.
- Привчайте дитину до дотримання вдома режиму дня, санітарно-гігієнічних та культурно-гігієнічних вимог
- Облаштуйте в квартирі спортивний куточок.
- Плавайте та грайте разом на воді в теплу пору року, а також привчайте дитину приймати літній душ – це сприяє загартовуванню організму та зміцненню нервової системи.
20.06.2022
15.06.2022
01.06.2022
Консультація для батьків
Немає коментарів:
Дописати коментар